College of Europe (Kolegium Europejskie) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów pomagisterskich w roku akademickim 2023-2024. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Utworzone z inicjatywy Kongresu Haskiego (1948 r.) Kolegium Europejskie to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych uczelni oferujących pomagisterskie studia europejskie. Ideą założycielską było powołanie instytutu, w którym absolwenci studiów wyższych z wielu krajów będą mogli studiować i mieszkać razem przygotowując się do pracy związanej ze współpracą i integracją krajów europejskich. Od 1992 r. Kolegium działa na dwóch kampusach: w belgijskiej Brugii i w warszawskim Natolinie.

W ramach rekrutacji na przyszły rok akademicki Kolegium Europejskie poszukuje absolwentów kierunków humanistycznych, ale także ścisłych, którzy interesują się Europą – jej przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Kolegium Europejskie oferuje roczne studia pomagisterskie na kierunkach:

  • Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies – studia w Kolegium Europejskim w Natolinie
  • Advanced Master of Science in European Economic Studies, advanced Master of European Law, advanced Master of Arts in EU International Relations and Diplomacy oraz advanced Master of Arts in European Political and Governance Studies – studia w Kolegium Europejskim w Brugii

Szczegółowe informacje na temat programów akademickich oraz wymagań na każdy z kierunków znajdują się na stronie www.coleurope.eu.

Więcej informacji na temat procesu rekrutacji i stypendiów MSZ RP dla kandydatów z polskim obywatelstwem na stronie:

https://www.gov.pl/web/akademiadyplomatyczna/kolegium-europejskie-college-of-europe