W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego. Jeszcze do piątku można zapisywać się na listę sprzedających. Wstęp – zarówno dla sprzedających jak i kupujących – jest bezpłatny.

Bazar przy ul. Targowej 54 to warszawska historia i tradycja. Działa od 1901 r., w czasach PRL był ostoją wolnego handlu. Działa do dziś – część jest w rękach prywatnych, część należy do miasta. Miejski teren Ratusz wyremontował – stanęły estetyczne budki, chodniki wyrównano, stworzono plac zabaw, na którym mogą pobawić się dzieci, gdy rodzice robią zakupy. To właśnie na tym terenie odbywać się będzie niedzielna wyprzedaż garażowa.

Organizatorzy garażówki – Zarząd Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy – liczą, że przyciągnie ona wielu sprzedających i kupujących. Będzie trwać od godz. 11.00 do 17.00. Na miejscu będzie można zjeść tradycyjne warszawskie „pyzy, pyzy gorące”.

W tej chwili wszystkie miejsca dla sprzedających w pawilonach są zarezerwowane. Do godz. 12.00 w piątek można jeszcze zapisywać się na miejsca przed pawilonami. Należy wypełnić Kartę Rejestracyjną (załącznik do informacji na stronie ZPTP) i przesłać ją na adres sekretariat.zptp@um.warszawa.pl lub złożyć osobiście w siedzibie Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7, (czynne w dni powszednie w godz. 8.00-15.00).

Do października mają odbyć się cztery takie wyprzedaże.

Chcemy odczarować odnowioną część bazaru. Celem naszych garażówek jest integracja mieszkańców pragnących odsprzedać, wymienić lub oddać przedmioty np. zabawki, książki, ubrania oraz promocja Bazaru Różyckiego jako miejsca handlu. Wpisuje się to doskonale w miejski program rewitalizacji Pragi – mówi Maciej Wójtowicz Dyrektor Zarządu Praskich Terenów Publicznych w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Na bazarze pojawią się też „doradcy antysmogowi” w odblaskowych kamizelkach. To realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Czyste powietrze – lepsze życie”. Doradcy będą mówili o szkodliwości smogu, sposobach jego monitorowania, sposobach zapobiegania. Poradzą też, jak postępować w dniach podwyższonego stężenia pyłów zawieszonych. Zaprezentują też urządzenia do mierzenia jakości powietrza.