Otwarty Ursynów to 7 lat pracy z mieszkańcami i dla mieszkańców. Z okazji urodzin, we współpracy z zespołem Zjednoczona Warszawska Nawijka (ZWN CREW) powstało nagranie „Pootwierane głowy”. Oprócz piosenki powstał również klip, który pokazuje mieszkańców w charakterystycznych dla Dzielnicy Ursynów lokalizacjach. A Ursynów na nagraniu to miejsce ludzi aktywnych i otwartych, gdzie każdy spędza czas jak lubi bez względu na wiek czy zainteresowania. Taką dzielnicę od 7 lat buduje stowarzyszenie „Otwarty Ursynów”.

– Pomysł przygotowania nagrania wynika z chęci pokazania tego, co jest dla nas ważne. Ale chcieliśmy wypowiedzi w nieoczywistej formie, szczególnie atrakcyjnej dla młodego pokolenia. Uważam, że do młodych ludzi trzeba mówić ich językiem, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować materiał nieszablonowy, który opowiada o naszej dzielnicy i o tym co jest ważne „w mieście rymów”– mówi Katarzyna Niemyjska ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

– Ursynów to niekwestionowana stolica hip-hopu. To bogata historia wykonawców, którzy mieszkali na Ursynowie i tu rozpoczynali swoją muzyczną karierę. Do tej swoistej „tradycji” nawiązuje forma i treść nagrania, które powstało jako swoista wizytówka lokalnego stowarzyszenia Otwarty Ursynów– mówi Paweł Lenarczyk, zastępca burmistrza Ursynowa oraz wiceprzewodniczący stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

7 lat pracy na rzecz mieszkańców Ursynowa

8 stycznia 2017 r. społecznicy działających lokalnie na Ursynowie założyli Otwarty Ursynów. Stowarzyszenie tworzą dziś  m.in. radni Piotr Skubiszewski, Leszek Lenarczyk i Paweł Lenarczyk – obecny zastępca burmistrza, a także Bartosz Dominiak, który do niedawna zasiadał w zarządzie dzielnicy. W szeregach Otwartego Ursynowa jest też wiele innych osób znanych z aktywności na rzecz dzielnicy, m.in. Paweł Nowocień, Tomasz Skorupski, Goretta Szymańska, Katarzyna Niemyjska, Piotr Ciara, Krzysztof Schnitzer, Daniel Mieniewski, Sławomir Litwin, Katarzyna Oleszkiewicz, Danuta Turkiewicz, Maria Karnowska-Werner, Jakub Skrzypczyński, Lech Królikowski, Agnieszka Dominiak czy Cezary Holdenmajer.

Link do klipu Facebook:

https://fb.watch/qeRyJgpkDY/

Link do klipu Youtube:

https://youtu.be/htzpyxmndWY?si=7tuQwU2RMXX2VPGO

Podsumowanie aktywności stowarzyszenia:

7. urodziny Otwartego Ursynowa | Otwarty Ursynów (otwartyursynow.pl)

ZWN o Ursynowie 

Materiał powstał we współpracy z ZWN czyli Zjednoczoną Warszawską Nawijką. Jak podkreślają w mediach społecznościowych twórcy „zajmujemy się tym co w duszy gra przez całe życie„. W materiale przygotowanym ze stowarzyszeniem Otwarty Ursynów wystąpili Mater oraz Golec.