Dziś wystartował O’SzToZ – Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu, który sprawdzi wiedzę nastolatków z całej Polski! To konkurs dla tych, którzy wiedzą o zdrowiu i funkcjonowaniu ludzkiego ciała naprawdę dużo.

Rywalizacja odbywa się pomiędzy drużynami w trzech różnych grupach wiekowych:

– z klas V-VI.

– z klas VII-VIII.

– ze szkół ponadpodstawowych.

Na każdym poziomie drużyna z największą liczbą punktów zdobędzie atrakcyjne nagrody! Konkurs O’SzToZ potrwa do 17 marca 2023 roku.

Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu to jeden z elementów kampanii edukacyjnej Ministerstwa Zdrowia
MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE realizowanej przez Społeczną Fundację Ludzie dla Ludzi. Jej celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i uświadamianie dzieci i młodzieży, jak ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa już na bardzo wczesnym etapie życia.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki. Jest on realizowany w ramach projektu „Zdrowe Życie”, który objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Więcej informacji na www.osztoz.pl oraz na stronie https://planujedlugiezycie.pl/index.php/aktualnosci/kapitan-osztoz/.