31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się za niecałe dwa dni. Do udziału w niedzielnych wydarzeniach na placu Bankowym oraz do wspierania WOŚP zachęca Warszawa, która po raz kolejny gra razem z Orkiestrą.

– Stolica od zawsze wspiera WOŚP. A WOŚP wspiera stolicę. Ze sprzętu medycznego kupionego przez Orkiestrę korzystają wszystkie miejskie szpitale, a dzięki temu także warszawiacy i warszawianki. Dlatego nie może Was zabraknąć na tegorocznym finale. Do zobaczenia w niedzielę! – zachęca do udziału prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W tym roku zebrane przez Orkiestrę fundusze trafią na walkę z sepsą. WOŚP będzie można wspierać nie tylko wrzucając w niedzielę pieniądze do puszek, ale również biorąc udział w miejskich aukcjach. Można tam wygrać magiczny ślub udzielony przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który obecnie jest wylicytowany za ponad 20 tys. zł. Pozostałe propozycje to wiślany rejs motorówką z prezydentem, zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury z wiceprezydent Renatą Kaznowską i spinki wiceprezydenta Michała Olszewskiego. Można także dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry.

– Warszawa, jak co roku, gra razem z Orkiestrą. W miasteczku WOŚP na placu Defilad już dziś czuć było niesamowitą energię. Trzymam kciuki, aby przełożyła się ona na kolejny rekord! Licytujcie, wpłacajcie, a w niedzielę hojnie napełniajcie orkiestrowe puszki – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Swoje aukcje przygotowały też miejskie jednostki. Wylicytować można m.in. magiczny rejsu dla 10 osób podczas Święta Wisły, wieczorny przejazd z motorniczym w kabinie tramwaju Warsolino 140N, fragment szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka, zwiedzanie warszawskiej Stacji Filtrów czy obraz namalowany przez cztery szympansy z warszawskiego ZOO. Wszystkie aukcje dostępne są na stronie: aukcje.wosp.org.pl.

Warszawski Transport Publiczny  – dla WOŚP i wolontariuszy

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kursować będą zabytkowe autobusy i tramwaje. Wszystkie będą miały przystanki w okolicach pl. Bankowego, dzięki czemu będzie można nimi z łatwością dotrzeć pod finałową scenę. Szczegóły dotyczące kursowania linii specjalnych można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W niedzielę z darmowej komunikacji miejskiej skorzystają wolontariusze WOŚP. Z kolei uczestnicy Pokojowego Patrolu wspomagający imprezę mają prawo do bezpłatnych przejazdów od 27 do 30 stycznia.

fot. R. Motyl_3.jpg