10,18°C

Warszawa

All Stories

Muszyna w pigułce

Najlepsze atrakcje, zabytki i jedzenie.

Muszyna nazywana jest „miastem ogrodów”. To właśnie tutaj znajdują się największe w kraju rozbudzające wszystkie zmysły ogrody sensoryczne. Towarzyszą im przedstawiające krajobrazy i florę Ziemi Świętej ogrody biblijne. Ogrody magiczne potrafią wprawić w zachwyt niejednego turystę. Trudno jest tu oderwać wzrok od barwnych, egzotycznych ptaków, które występują w najróżniejszych zakątkach świata. Uzdrowisko oprócz znakomitych wód mineralnych słynie z licznych zabytków i bogactwa architektonicznego dawnego „Państwa Muszyńskiego”. Świadkami burzliwej historii pogranicza są ruiny zamku pamiętające jeszcze czasy Kazimierza Wielkiego, a także barokowy, inkastelowany kościół, który dawał schronienie mieszkańcom podczas najazdów. Jednak najcenniejszym zabytkiem, który rocznie odwiedzają setki tysięcy gości jest najstarsza w południowych Karpatach połemkowska cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła – zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Goszcząc w tych stronach oprócz podziwiania architektury Łemków nie sposób także zanurzyć się w pysznych smakach ich kuchni. Muszyna pełni rolę jednego z głównych ośrodków turystycznych Sądecczyzny. Dobra infrastruktura na szlakach pieszych i rowerowych sprawia, że samo miasto jak i okoliczne miejscowości stanowią doskonałą bazę wypadową na krótsze bądź dłuższe wyprawy w góry Beskidu Sądeckiego czy słowackie Góry Czerchowskie. Miłośnicy dwóch kółek odnajdą tutaj rowerowe El Dorado, bowiem do dyspozycji mają 288 km oznakowanych szlaków rowerowych oraz możliwość skorzystania z nowej infrastruktury międzynarodowych tras AquaVelo i EuroVelo 11.

Źródło informacji: Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie

Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie/Cerkiew w Powroźniku, fot. M. Obidowski

Data publikacji 20.10.2020, 09:21
Źródło informacji Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.
Muszyna w pigułce

Nowe stacje do znieczulania pacjenta Mindray podbijają rynek zaawansowanej aparatury medycznej

SHENZHEN, Chiny, 15 października 2020 r. /PRNewswire/ -- Mindray, czołowy producent urządzeń i rozwiązań medycznych na świecie, 15 października organizuje wirtualną premierę nowych aparatów do znieczulania A9 i A8, które zostały wprowadzone do sprzedaży w Europie i innych regionach świata. Tym samym Mindray stał się kluczowym graczem na rynku zaawansowanych aparatów do znieczulania pacjenta. Transmisję z wydarzenia można obejrzeć tutaj.

„Firmie Mindray zależy na poprawie wyników leczenia poprzez kompleksową troskę o bezpieczeństwo pacjentów, lekarzy i środowisko. W naszej opinii te aparaty doskonale potwierdzają tę filozofię – powiedział Ralph Zhao, General Manager of Sales and Marketing Patient Monitoring and Life Support. – W nowych aparatach A9 i A8 zastosowano najnowsze technologie wychodzące naprzeciw potrzebom klinicystów w całym okresie okołooperacyjnym, umożliwiając im precyzyjne, stabilne i bezpieczne podawanie pacjentom znieczulenia, a jednocześnie minimalizując ryzyko błędu ludzkiego, ograniczając ilość pracy i redukując niekorzystny wpływ sal operacyjnych na środowisko".

Nowe stacje do znieczulania pacjenta stworzone przez Mindray pozwalają anestezjologom kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo pacjenta przez cały okres okołooperacyjny: od momentu podania środka anestetycznego, aż do powrotu do zdrowia. Dzięki wykorzystaniu wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej (High Flow Nasal Cannula, HFNC) nowe aparaty Mindray pozwalają wydłużyć czas bezpiecznego bezdechu z 8 do nawet 30 minut, co znacznie ułatwia klinicystom zaintubowanie pacjenta.

W stanowisku Mindray A9 zastosowano także pionierską technologię wspomagającą pod nazwą Automatic Controlled Anesthesia (ACA), która automatycznie reguluje dopływ świeżych gazów i anestetyku, aby szybko uzyskać docelowe stężenie końcowo-wydechowe środka anestetycznego i tlenu wdechowego, zapewniając tym samym odpowiedni i stały poziom narkozy. Technologia pomaga także zmniejszyć nakład pracy lekarzy przy jednoczesnym spadku kosztów, dzięki ograniczeniu zużycia gazu i środków używanych podczas opieki nad pacjentem.

Nowe aparaty Mindray, zbudowane z myślą o poprawie bezpieczeństwa, wykorzystują technologie do wentylacji pacjenta stosowane na OIOMie, chroniąc układ oddechowy przez cały okres okołooperacyjny. Obydwa stanowiska posiadają innowacyjny układ Volume Exchanger, który zapewnia precyzyjną i stabilną wentylację, przy założeniu krótkiego czasu uzyskania odpowiedniego poziomu saturacji i wypłukania środka znieczulającego. W urządzeniu zastosowano także zaawansowane układy ochronne, mające za zadanie ograniczać częstość występowania powikłań pooperacyjnych, jak np. monitorowanie ciśnienia przezpłucnego.

W trosce o środowisko, aparat A9 ogranicza użycie gazu podczas operacji. Narzędzia wspierające podejmowanie decyzji klinicznych, w tym m.in. optymalizator, pomiar i szacunki dotyczące środka znieczulającego, informują klinicystów o optymalnym przepływie świeżego gazu, pozwalając ograniczyć jego marnowanie. Aparat posiada także układ e-AGSS, który monitoruje skuteczność odprowadzania gazów i wskazuje na ewentualne nieprawidłowości, a w trybie czuwania automatycznie wyłącza się, aby ograniczyć zużycie energii.

Intuicyjny interfejs użytkownika, opracowany w oparciu o wieloletnie konsultacje w zakresie sposobu funkcjonowania sal operacyjnych, ułatwia pracę często przemęczonym i poddawanym znacznej presji anestezjologom. Pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 18,5 cala, który można obracać o 360 stopni, jest prosty w obsłudze oraz posiada aż 10 profili, które można programować stosownie do scenariuszy klinicznych i wymogów eksploatacyjnych. Automatyczny test urządzenia przed przystąpieniem do pracy, który można zaplanować w dogodnym dla siebie czasie, zapewnia odpowiednie funkcjonowanie, wyświetlając informacje o ewentualnych błędach.

Stanowiska do znieczulania pacjenta A9 i A8 mogą być fizycznie podłączane do wielu innych urządzeń Mindray, tworząc zaawansowaną i zintegrowaną stację roboczą. Dzięki opracowanym przez Mindray elastycznym rozwiązaniom integrującym można je także podłączyć do wielu szpitalnych systemów informatycznych, dzięki czemu personel medyczny może szybko i na bieżąco monitorować stan zdrowia pacjenta z dowolnego miejsca.

Więcej informacji: undefined

O Mindray

Mindray to czołowy producent urządzeń i rozwiązań medycznych na świecie, dedykowanych tworzeniu lepszej opieki zdrowotnej bardziej dostępnej dla ludzkości. Od 1991 roku aktywnie rozwija innowacyjne technologie, w kluczowych dziedzinach medycyny: monitorowania i podtrzymywania funkcji życiowych pacjenta, diagnostyce in-vitro, systemów obrazowania medycznego.

Mindray jest międzynarodową korporacją posiadającą swoje korzenie w Chinach. Globalna sieć badawczo-rozwojowa, marketingowa i serwisowa sprawia, że produkty i usługi Mindray z sukcesem wspierają opiekę nad pacjentem już w ponad 190 krajach i regionach świata.

Zdjęcie - undefined

Źródło: Mindray

Data publikacji 15.10.2020, 16:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP Mediaroom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP Mediaroom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.
Nowe stacje do znieczulania pacjenta Mindray podbijają rynek zaawansowanej aparatury medycznej

Porozumienie ws. Narodowej Strategii Onkologicznej

Monitorowanie programu Narodowej Strategii Onkologicznej (NSO) oraz prowadzenie analiz, badań i ekspertyz w zakresie onkologii stało się przedmiotem porozumienia o współpracy, które Ministerstwo Zdrowia zawarło z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

Porozumienie ws. Narodowej Strategii Onkologicznej

Kąśliwe, ostre pióro spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, bo ludzie potrzebują bezkompromisowych gazet redagowanych przez niepokornych dziennikarzy. Informator Mazowsza, którego Wydawcą jest firma GR, nie zostawiało suchej nitki na tych, którzy szkodzili lokalnej społeczności. Mocne środki wyrazu i jednoznaczne tezy, szybko stały się znakiem rozpoznawczym gazety.
Naszym hasłem reklamowym jest : „My postaramy się dowieść prawdy”.