To jest bardzo ważny dzień dla mieszkańców Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej – powiedział wiceminister Maciej Małecki.

Budynek dworca w Sochaczewie to kolejna inwestycja w województwie mazowieckim realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 dofinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt przebudowy dworca w Sochaczewie to 9 mln złotych brutto.

W pierwszej edycji programu za 2 mld zł modernizujemy blisko 200 dworców w całej Polsce. Kolejną edycję już przygotowujemy po to, żeby mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak Sochaczew widzieli efekty tych inwestycji blisko swoich domów – dodał wiceminister.

W ramach remontu zaplanowano między innymi wprowadzenie udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, w tym m.in. ścieżki prowadzące, dotykowe plany dworca, tabliczki w alfabecie Braille’a oraz toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie miał też szereg rozwiązań proekologicznych. A wszystko po to, żeby mieszkańcy i ci, którzy przyjeżdżają do Sochaczewa mogli cieszyć się jak największym komfortem i bezpieczeństwem – powiedział wiceminister.