Orange Warsaw Festival ponownie odbędzie się – w piątek i sobotę, 2 i 3 czerwca – na Torze Służewiec. Na muzyczną imprezę najłatwiej będzie dojechać, a później z niej wrócić autobusami Warszawskiego Transportu Publicznego. Na ulicach wokół toru wprowadzone zostaną zmiany w parkowaniu.

Orange Warsaw Festival od lat gromadzi tysiące miłośników muzyki, którzy w ciągu dwóch dni mogą uczestniczyć w koncertach gwiazd światowego formatu. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Martin Garrix, Ellie Goulding, Thirty Seconds To Mars, Daria Zawiałow czy Vito Bambino. Partnerem festiwalu jest m.st. Warszawa.

Zmiany w ruchu i parkowaniu

Od środy, 31 maja, od godz. 3:00 do niedzieli, 4 czerwca, do godz. 10:00 na ulicach: al. Wyścigowa od Pallutha do bram wjazdowych na teren Toru Służewiec oraz Rzymowskiego w okolicy ul. Pallutha będzie obowiązywał zakaz zatrzymywana się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

W dni festiwalowe, czyli od piątku, 2 czerwca, od godz. 13:00 do soboty, 3 czerwca, do godz. 3:00 oraz od soboty od godz. 13:00 do niedzieli do godz. 3:00, nie będzie można także skręcić z ulicy Puławskiej w al. Wyścigową oraz pojechać z ul. Pallutha w al. Wyścigową w kierunku Puławskiej.

Za bramą Toru Służewiec, na prawym pasie jezdni ul. Puławskiej w kierunku Piaseczna, na odcinku 150-metrów, wyznaczony zostanie tymczasowy parking w formule Kiss&Ride. Miejsca na jednominutowe zatrzymanie auta będą funkcjonowały od 2 czerwca, od godz. 15:00 do 3 czerwca do godz. 3:00 oraz od 3 czerwca od godz. 15:00 do 4 czerwca do godz. 3:00.

Dojazd na Orange Warsaw Festival

W piątek i sobotę, aby ułatwić dojazd na festiwal, zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa 300. Festiwalowe pojazdy będą kursowały w godzinach ok. 14:30-0:00 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – WYŚCIGI.

Szybki powrót z koncertów

Po zakończeniu imprezy, ok. godziny 23:00 zostanie uruchomiona linia „DO METRA”, która będzie obsługiwała jednokierunkowo trasę: WYŚCIGI – Puławska – Romera – Surowieckiego – al. KEN – METRO URSYNÓW 02.

Na pierwszej linii metra, w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 czerwca, do ok. godziny 3:30 pociągi będą podjeżdżały na stacje co ok. 7-8 minut w obu kierunkach.

Przystanki autobusowe WYŚCIGI, 2 i 3 czerwca od godziny 14:30 do końca kursowania linii nocnych, będą obowiązywały jako stałe dla wszystkich linii dziennych i nocnych. Dodatkowo dla autobusów linii 504 zostanie uruchomiony jako stały przystanek WYŚCIGI 01.

Parkingi P+R Metro Wilanowska, Metro Ursynów i Metro Stokłosy, w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 czerwca będą czynne całą dobę.

Z opaską festiwalową przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.