Zapraszamy do włączenia się w akcję krwiodawstwa w Ursusie. Pierwsza w tym roku akcja odbędzie się  w najbliższy wtorek  – 17 stycznia w godz. 9.00-14.00. Przed urzędem dzielnicy czynny będzie mobilny punkt pobrań zorganizowany przez Klub HDK PCK Ursus.

 Krwiodawcą może być zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia. Obecnie dawcy przysługuje dwudniowe usprawiedliwienie nieobecności w pracy lub szkole. Jeśli do oddania krwi nie doszło z przyczyn medycznych, zwolnienie dotyczy kilku godzin.

 Jak się przygotować

W dniu donacji warto przyjść ciut wcześniej, żeby mieć pewność, że dostaniemy numerek. Dawca powinien być wyspany, po lekkim posiłku, koniecznie nawodniony. Przy rejestracji konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem poświadczającym tożsamość. Na miejscu czeka do wypełnienia ankieta, wywiad lekarski i wstępne badanie – lekarz orzeknie czy pobranie może się odbyć.

 Bezpłatne parkowanie

Zgodnie z ustaleniami z zewnętrznym operatorem parkingu, każda osoba na czas oddawania krwi, może bezpłatnie zaparkować przed urzędem na podstawie biletu otrzymanego od organizatora akcji.

Kolejne akcje w tym roku zaplanowane są w terminach: 7 lutego, 18 marca, 15 kwietnia, 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 10 sierpnia, 16 września, 12 października, 9 listopada, 13 grudnia – w godz. 9.00 – 14.00 przed  budynkiem urzędu w dzielnicy Ursus na Palcu Czerwca 1976 roku nr 1.

 

Fot. Piotr Szklany