Zaczyna się sezon rolkowy. W sobotę 22 kwietnia o godz. 20.30 na ulicach Warszawy odbędzie się pierwszy w tym roku przejazd Nightskating Warszawa.

Nightskating Warszawa otwiera nowy sezon nocnych przejazdów po stolicy. Rolkarze i wrotkarze zrobią to w wyjątkowym stylu – kicz party. Będą kolorowe stroje, światełka i odpowiednia muzyka.

Sympatycy rolek i wrotek tradycyjnie spotkają się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Pierwszy przejazd w sezonie odbędzie się na łatwym poziomie, a uczestnicy będą mieli do pokonania 22-kilometrową trasę.

Start o godz. 20.30. Wrotkarze i rolkarze przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Towarowa, Okopowa, Dzika, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Batorego, Boboli, Wołoska, Racławicka, Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Przejazd zakończy się około godziny 23.15.

Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie przejazdu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Mogą one wpłynąć także na kursowanie komunikacji miejskiej. Więcej informacji na temat przejazdu na stronie wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji