W ostatnich tygodniach Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie wzmocniło swoją flotę o 13 śmieciarek. Nowoczesne pojazdy to kolejny krok w kierunku rozwoju miejskiej spółki.

Z końcem maja stołeczne MPO odebrało 9 pojazdów bezpylnych Zoeller Tech MEDIUM X4 marki Volvo Trucks. Wszystkie napędzane są gazem ziemnym, co wpisuje się w konsekwentną realizację polityki niskoemisyjności. Już około 25% floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania napędza CNG.

Udoskonalanie floty pojazdów to jedna z naszych kluczowych inwestycji. Nowoczesne śmieciarki, które spełniają wszystkie normy środowiskowe, to nie tylko wizytówka rozwijającej się Warszawy, ale przede wszystkim gwarancja ekologicznego bezpieczeństwa mieszkańców stolicy – mówi Zdzisław Gawlik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie.

Tegoroczne odbiory śmieciarek Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie rozpoczęły się od kwietniowego zakupu 4 pojazdów bezpylnych marki Renault, z których każdy dysponuje ładownością 5,8 ton.

– Wszystkie nasze pojazdy są precyzyjnie dobierane do potrzeb obsługiwanego rejonu Miasta. Każda dzielnica ma swoją specyfikę, która polega na zróżnicowanym ułożeniu ulic i odrębnej charakterystyce architektonicznej. Odpowiednio dopasowany pojazd może znacząco ułatwić załodze odbiór odpadów – wyjaśnia Dariusz Wachnicki, dyrektor Działu Odbioru Odpadów w MPO Warszawa.

Nowoczesna flota pojazdów

Nowe śmieciarki zasilą flotę spółki już w okresie wakacyjnym. W tej chwili MPO dysponuje ponad 150 nowoczesnymi pojazdami bezpylnymi.

W 2021 i 2022 roku załogi odbierające odpady testowały także innowacyjne śmieciarki elektryczne. Pracownicy MPO mieli okazję realizować zadania śmieciarką elektryczną Renault Trucks Z.E oraz przez trzy tygodnie testować pierwszego „elektryka” od Volvo Trucks.