W środę, 10 sierpnia Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki, spotkał się z delegacją czeskiej Narodowej Agencji Sportowej, której przewodniczył Prezydent Filip Neusser.

Podczas spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki Minister Bortniczuk oraz Prezydent Neusser rozmawiali na temat polskiego i czeskiego sportu.

Obie strony wymieniły się doświadczeniami dotyczącymi organizacji sportu w jego różnych odsłonach w Polsce i Czechach, a także planami na przyszłość.

Czescy goście podzielili się także priorytetami swojej prezydencji w UE, która rozpoczęła się 1 lipca i będzie trwać przez kolejne 6 miesięcy.

Ponadto, obie strony wyraziły podobne stanowisko odnośnie sankcji dla rosyjskiego i białoruskiego środowiska sportowego w obliczu wojny na Ukrainie. Zarówno Polska, jak i Czechy stoją na stanowisku, że należy podtrzymać sankcje wobec Rosji i Białorusi, które już działają w środowisku sportowym.

Podczas swojej wizyty w Warszawie czescy goście odwiedzili Polską Agencję Antydopingową, a także zwiedzili Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego oraz Centrum Sportowe Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego budowa była współfinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.