JA Solar dostarcza moduły dla pierwszych pływających elektrowni fotowoltaicznych w Hiszpanii i Malezji

JA Solar dostarcza moduły dla pierwszych pływających elektrowni fotowoltaicznych w Hiszpanii i Malezji

PEKIN, 13 października 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka JA Solar ogłosiła niedawno, że dostarczyła wszystkie moduły fotowoltaiczne (PV) dla położonej na zbiorniku Sierra Brava w regionie Estremadura pierwszej hiszpańskiej pływającej elektrowni fotowoltaicznej podłączonej do sieci energetycznej. Inwestycja została pomyślnie podłączona do sieci i uruchomiona. Elektrownia o mocy 1,1 MW wykorzystuje moduły jednostronne i dwustronne JA Solar zainstalowane w zmiennych orientacjach i kątach nachylenia, przy użyciu różnych metod unoszenia na wodzie. Porównanie występujących między nimi różnic w uzysku energii, kosztach utrzymania itd. będzie istotnym źródłem wiedzy przy realizacji inwestycji pływających elektrowni PV.

W porównaniu z tradycyjną naziemną elektrownią PV pływająca elektrownia słoneczna nie wymaga dostępu do dużej powierzchni gruntów, a woda pomaga powstrzymać wzrost temperatury powierzchni modułów i usprawnia produkcję energii. Dzięki tym zaletom pływające elektrownie PV stopniowo zyskują coraz większe zainteresowanie inwestorów i kompleksowych wykonawców na całym świecie. Hiszpański rynek fotowoltaiczny, który przeżywa obecnie rozkwit, przychylnie patrzy na rozwój pływających elektrowni słonecznych. Projekt na zbiorniku Sierra Brava uzyskał zdecydowane wsparcie samorządu lokalnego, a na ceremonii otwarcia elektrowni obecny był sam prezydent regionu Estremadura.

Aby chronić żyjące w okolicy pustułki utworzono dwie pływające „wyspy” i rozmieszczono budki lęgowe. Prowadzone będą również obserwacje warunków życia ptaków i ryb, aby zbadać oddziaływanie elektrowni PV na okoliczne stworzenia i zgromadzić wiedzę przydatną do dalszej eksploatacji i konserwacji pływających elektrowni słonecznych.

Również w Malezji do sieci energetycznej podłączono ostatnio pierwszą pływającą elektrownię fotowoltaiczną – jest to inwestycja o mocy 10MW położona w stanie Selangor. Wykonane w technologii double-glass moduły JA Solar zastosowane w inwestycji posiadają doskonałe parametry odporności na warunki pogodowe i mogą utrzymywać stabilny uzysk energii w wysokiej temperaturze i wilgotności, skutecznie podnosząc zyski klientów firmy.

Zdaniem Jina Baofanga, prezesa zarządu i dyrektora generalnego JA Solar „W miarę ciągłego rozwoju branży zielonej energii fotowoltaika znajduje coraz szersze zastosowanie”. Pływająca elektrownia fotowoltaiczna zmniejsza znaczenie ograniczeń w zasobach gruntów i jest uzupełnieniem dla takich zastosowań jak elektrownie słoneczne umieszczane na ziemi i dachowe. JA Solar z zaangażowaniem rozwija i stosuje wysokowydajne produkty fotowoltaiczne i dąży do wzmacniania współpracy z partnerami z całego świata, poszukując sposobów promowania rozwijania i wykorzystania energii słonecznej, aby z odnawialnej energii mogło korzystać więcej osób”.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

KONTAKT:

Oriana Zhang

tel. +86-10-63611888-1697

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji 13.10.2020, 15:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP Mediaroom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP Mediaroom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.