10,18°C

Warszawa

All Stories

JA Solar dostarcza moduły dla pierwszych pływających elektrowni fotowoltaicznych w Hiszpanii i Malezji

PEKIN, 13 października 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka JA Solar ogłosiła niedawno, że dostarczyła wszystkie moduły fotowoltaiczne (PV) dla położonej na zbiorniku Sierra Brava w regionie Estremadura pierwszej hiszpańskiej pływającej elektrowni fotowoltaicznej podłączonej do sieci energetycznej. Inwestycja została pomyślnie podłączona do sieci i uruchomiona. Elektrownia o mocy 1,1 MW wykorzystuje moduły jednostronne i dwustronne JA Solar zainstalowane w zmiennych orientacjach i kątach nachylenia, przy użyciu różnych metod unoszenia na wodzie. Porównanie występujących między nimi różnic w uzysku energii, kosztach utrzymania itd. będzie istotnym źródłem wiedzy przy realizacji inwestycji pływających elektrowni PV.

W porównaniu z tradycyjną naziemną elektrownią PV pływająca elektrownia słoneczna nie wymaga dostępu do dużej powierzchni gruntów, a woda pomaga powstrzymać wzrost temperatury powierzchni modułów i usprawnia produkcję energii. Dzięki tym zaletom pływające elektrownie PV stopniowo zyskują coraz większe zainteresowanie inwestorów i kompleksowych wykonawców na całym świecie. Hiszpański rynek fotowoltaiczny, który przeżywa obecnie rozkwit, przychylnie patrzy na rozwój pływających elektrowni słonecznych. Projekt na zbiorniku Sierra Brava uzyskał zdecydowane wsparcie samorządu lokalnego, a na ceremonii otwarcia elektrowni obecny był sam prezydent regionu Estremadura.

Aby chronić żyjące w okolicy pustułki utworzono dwie pływające „wyspy” i rozmieszczono budki lęgowe. Prowadzone będą również obserwacje warunków życia ptaków i ryb, aby zbadać oddziaływanie elektrowni PV na okoliczne stworzenia i zgromadzić wiedzę przydatną do dalszej eksploatacji i konserwacji pływających elektrowni słonecznych.

Również w Malezji do sieci energetycznej podłączono ostatnio pierwszą pływającą elektrownię fotowoltaiczną – jest to inwestycja o mocy 10MW położona w stanie Selangor. Wykonane w technologii double-glass moduły JA Solar zastosowane w inwestycji posiadają doskonałe parametry odporności na warunki pogodowe i mogą utrzymywać stabilny uzysk energii w wysokiej temperaturze i wilgotności, skutecznie podnosząc zyski klientów firmy.

Zdaniem Jina Baofanga, prezesa zarządu i dyrektora generalnego JA Solar „W miarę ciągłego rozwoju branży zielonej energii fotowoltaika znajduje coraz szersze zastosowanie”. Pływająca elektrownia fotowoltaiczna zmniejsza znaczenie ograniczeń w zasobach gruntów i jest uzupełnieniem dla takich zastosowań jak elektrownie słoneczne umieszczane na ziemi i dachowe. JA Solar z zaangażowaniem rozwija i stosuje wysokowydajne produkty fotowoltaiczne i dąży do wzmacniania współpracy z partnerami z całego świata, poszukując sposobów promowania rozwijania i wykorzystania energii słonecznej, aby z odnawialnej energii mogło korzystać więcej osób”.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

KONTAKT:

Oriana Zhang

tel. +86-10-63611888-1697

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji 13.10.2020, 15:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP Mediaroom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP Mediaroom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.
JA Solar dostarcza moduły dla pierwszych pływających elektrowni fotowoltaicznych w Hiszpanii i Malezji

Rusza Warszawski Panel Klimatyczny

Startują przygotowania do Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Jego punktami kulminacyjnymi będą spotkania panelistów – głos mieszkańców zaprezentuje od 80 do 100 osób wylosowanych spośród wszystkich warszawiaków.

Rusza Warszawski Panel Klimatyczny

Chiny/ Wysokie nagrody za informacje o zanieczyszczających środowisko

Borykająca się z problemem smogu prowincja Hebei na północy Chin oferuje nagrody w wysokości nawet 100 tys. juanów (54 tys. zł) za przekazanie informacji o przypadkach nielegalnego zanieczyszczania środowiska – ogłosiło we wtorek biuro ekologiczne regionu.

 
W Hebei znajdują się zakłady odpowiadające za jedną czwartą chińskiej produkcji stali. Prowincja jest jednym z centralnych punktów ogólnokrajowej „wojny z zanieczyszczeniem”, wydanej w 2014 roku przez władze ChRL w celu naprawy szkód, jakie wyrządziły środowisku naturalnemu trzy dekady gwałtownego rozwoju przemysłu.
 
W ramach tej kampanii w Hebei wprowadzono surowe standardy jakości powietrza i paliw, zamykano huty i zakłady chemiczne, a ogrzewanie węglowe domów na masową skalę zastępowano gazowym. Niektóre miasta prowincji wciąż znajdują się jednak wśród najbardziej zanieczyszczonych w kraju.
 
Nowy system nagród za informacje o zanieczyszczeniach ma „zachęcić społeczeństwo do aktywnego uczestnictwa” w kampanii ekologicznej. Nagrody będą oferowane od 1 września – poinformowało biuro ekologii i środowiska prowincji Hebei.
 
Najwyższe wypłaty w wysokości 100 tys. juanów przewidziano dla osób, które ujawnią przypadki wyrzucania odpadów zawierających substancje radioaktywne, zakaźne lub trujące, a także dla tych, którzy doniosą o próbach oszukania organów nadzorczych, na przykład uwalniania ścieków za pomocą ukrytych rur.
 
Na wynagrodzenie w wysokości do 50 tys. juanów mogą natomiast liczyć osoby, które ujawnią przypadki nielegalnego wyrzucania toksycznych metali ciężkich – napisano w komunikacie biura.
 
Jakość powietrza w Hebei uległa od 2014 roku znacznej poprawie, a średni wskaźnik PM2,5, oznaczający stężenie groźnych dla płuc, drobnych cząstek w powietrzu, spadł w pierwszych siedmiu miesiącach 2020 roku o 13 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, do 47 mikrogramów na metr sześcienny.
 
Według oficjalnych w okresie od kwietnia do lipca prowincja mieściła się również w krajowej normie wynoszącej 35 mikrogramów na metr sześcienny. Jednak na liście 10 chińskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem od stycznia do lipca br. pięć znajduje się w Hebei, a niechlubne pierwsze miejsce przypadło Tangshan, które jest zagłębiem produkcji stali w tej prowincji.
 
Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)
 
anb/ akl/
 
PAP SA
Chiny/ Wysokie nagrody za informacje o zanieczyszczających środowisko

Ruszył nowy nabór na warszawskie dotacje do ekoinwestycji

Warszawa kontynuuje dotacje do ekoinwestycji. Od września mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii, urządzeń magazynujących tzw. „deszczówkę”, jak również usuwanie azbestu czy podłączenie domu do kanalizacji w 2021 r. Nieprzerwanie miasto wspiera finansowo likwidację starych pieców, aby polepszyć jakość powietrza.

Ruszył nowy nabór na warszawskie dotacje do ekoinwestycji

Kąśliwe, ostre pióro spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, bo ludzie potrzebują bezkompromisowych gazet redagowanych przez niepokornych dziennikarzy. Informator Mazowsza, którego Wydawcą jest firma GR, nie zostawiało suchej nitki na tych, którzy szkodzili lokalnej społeczności. Mocne środki wyrazu i jednoznaczne tezy, szybko stały się znakiem rozpoznawczym gazety.
Naszym hasłem reklamowym jest : „My postaramy się dowieść prawdy”.