10,18°C

Warszawa

All Stories

XI Forum Pan-Tonkińskiej Współpracy Gospodarczej

NANNING, Chiny, 16 października 2020 r. /PRNewswire/ -- XI Forum Pan-Tonkińskiej Współpracy Gospodarczej i tegoroczny szczyt poświęcony współpracy przy budowie Pan-Tonkińskiego Portu Międzynarodowego, z udziałem Guangxi China-ASEAN Panorama Magazine Agency Co., Ltd w charakterze organizacji wykonawczej, odbyły się 15 października 2020 r. w Nanning, w chińskim regionie autonomicznym Kuangsi-Czuang.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum były działania związane z budową Pan-Tonkińskiego Portu Międzynarodowego - wspólne ustanowienie nowego międzynarodowego korytarza lądowo-morskiego: nowa era Pan-Tonkińskiej Współpracy Gospodarczej. W ramach Forum skupiono się na dwóch działaniach, takich jak „Wspólna budowa Pan-Tonkińskiego Portu Międzynarodowego i zbadanie nowego modelu interaktywnego rozwoju” oraz „Utworzenie wysokiej jakości nowego międzynarodowego lądowo-morskiego korytarza handlowego służącego wspieraniu rozwoju chińskiego międzynarodowego łańcucha dostaw”.

Zdjęcie - undefined

Źródło: Guangxi China-ASEAN Panorama Magazine Agency Co., Ltd.

KONTAKT:

Chen Libing

tel. +86-0771-5807700

PR Newswire/Guangxi China-ASEAN Panorama Magazine Agency Co., Ltd.

Data publikacji 19.10.2020, 14:27
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.
XI Forum Pan-Tonkińskiej Współpracy Gospodarczej

Rusza 128. edycja targów Canton Fair, której hasłem przewodnim są innowacje prowadzące do zmian w codziennym życiu

KANTON, Chiny, 15 października 2020 r. /PRNewswire/ -- 128. edycja chińskich targów poświęconych importowi i eksportowi (Canton Fair), dostępnych po raz drugi także w formie wirtualnej, rozpoczyna się 15 października. 26 000 wystawców z 50 działów wystawowych przywiozło ze sobą na to 10-dniowe wydarzenie ponad 2 358 milionów produktów z 16 kategorii, z czego 691 500 produktów będzie mieć swoje premiery.

 
Xu Bing – rzecznik targów Canton Fair i zastępca dyrektora generalnego chińskiego centrum handlu zagranicznego (China Foreign Trade Centre) powiedział, że w związku z poważnymi zmianami w zakresie rozwoju gospodarczego oraz walki z pandemią zarówno w kraju, jak i za granicą, targi Canton Fair będą pełnić rolę otwartej platformy dla firm chcących wejść na rynki międzynarodowe, przyczyniającej się do poprawy stabilności w handlu zagranicznym i łańcuchu przemysłowym.
 
Rejestracja możliwa pod adresem: undefined
 
Platforma cyfrowa dostępna w ramach tegorocznych targów Canton Fair obejmuje 60 000 stoisk, na których prezentowane są najnowsze produkty i wizje życia w przyszłości zbudowane dzięki innowacyjnym pomysłom i technologiom. Na opisywanej e-platformie dostępne są także ekspozycje, możliwość wyszukiwania partnerów biznesowych, wirtualne hale wystawowe, relacje na żywo, aktualności i wydarzenia, usługi oraz strefa handlu transgranicznego – pozwalające prowadzić negocjacje biznesowe i uczestniczyć w targach przez całą dobę.
 
Na targach zrealizowanych zostanie 120 relacji na żywo z udziałem ponad 100 czołowych chińskich przedsiębiorstw prezentujących najnowsze produkty będące wynikiem nieustannego dążenia do innowacji w celu stworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich.
 
• W dziale AGD prezentowane są wbudowane, wielofunkcyjne urządzenia gospodarstwa domowego, które ułatwiają prace kuchenne dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Natomiast nowe produkty takie jak meble, ceramika czy dywany posiadają ulepszenia w zakresie funkcjonalności, materiałów, wykonania i stylu. Prezentowane produkty pozwalają klientom z całego świata stworzyć wygodniejsze, lepiej dopasowane i inteligentniejsze wnętrza.
 
• Zrównoważony rozwój to kolejny temat przewodni tegorocznych targów Canton Fair. Firmy w dziale tekstylnym zastosowały zaawansowane technologie pozwalające wykorzystać do produkcji nowych produktów ekologiczne surowce pozyskane z recyklingu, demonstrując swoje zaangażowanie w ochronę środowiska.
 
Aby ułatwić przedsiębiorstwom znalezienie partnerów handlowych i poszukiwanych produktów bez wychodzenia z domu, targi Canton Fair udostępniają swoją platformę cyfrową, która pozwala łączyć dostawców z kupującymi oraz oferuje usługi dodatkowe, od projektowania produktów po obsługę handlową, finansową, logistyczną, kontrolną, certyfikacyjną i celną. Pomimo obecnych wyzwań gospodarczych, dzięki współpracy ze swoimi partnerami targi Canton Fair umożliwią przedsiębiorstwom z całego świata prowadzenie interesów w sposób łatwo dostępny.
 
Zdjęcie - undefined
 
Źródło: Canton Fair
Data publikacji 15.10.2020, 15:04
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP Mediaroom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP Mediaroom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.
Rusza 128. edycja targów Canton Fair, której hasłem przewodnim są innowacje prowadzące do zmian w codziennym życiu

Brazylia/Ekspert: lasy Amazonii na progu autodestrukcji

Szef ministerstwa ochrony środowiska w administracji dystryktu federalnego (stołecznego) Brazylii, Zequinha Jose Sarney, ostrzegł w wywiadzie dla sobotniego wydania stołecznego dziennika „Correio Braziliense” przed katastrofalnymi skutkami pożarów lasów Amazonii.

Sarney, który jest członkiem Partii Zielonych, powiedział, że „pewien rodzaj przyzwolenia” ze strony rządu prezydenta Jaira Bolsonaro wobec sprawców „przestępczych podpaleń” puszczy amazońskiej doprowadził do tego, iż deforestacja w ciągu ostatnich 13 miesięcy „osiągnęła najwyższe tempo od 14 lat”. Według niego „rodzi to obawy, że prezydent, mimo swych zapowiedzi, nie zdoła zatrzymać destrukcji największych lasów deszczowych świata”.

Od początku roku spłonęło 18,3 mln hektarów lasów deszczowych Amazonii. Instytut Badań Kosmicznych Brazylii stwierdził, że to cztery i pół razy więcej niż kiedykolwiek odkąd notowane są te zjawiska.

Prezydent Bolsonaro w swej kampanii wyborczej obiecywał „większe otwarcie terytorium Amazonii m.in. dla rozwoju rolnictwa i górnictwa” - przypomniał polityk.

„Jednocześnie rząd dawał do zrozumienia, że nie będzie wymierzał kar pieniężnych za naruszanie obowiązujących przepisów, chroniących brazylijską puszczę dziewiczą Amazonii przed ekspansją hodowli bydła i eksploatacji dóbr naturalnych tych obszarów. W konsekwencji władze doprowadziły do podpaleń ze szkodą dla interesów prawdziwych i poważnych producentów” - powiedział Sarney.

Według danych przedstawionych przez polityka, 97 proc. pożarów dziewiczych lasów deszczowych Brazylii, to skutek działań przestępczych, tj. umyślnych podpaleń.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. spłonęło w Amazonii o 13 proc. więcej lasów niż w roku poprzednim. Rozpoczynającej się brazylijskiej wiośnie towarzyszą znacznie podwyższone średnie temperatury.

We wrześniu zdjęcia satelitarne zarejestrowały 32 017 ognisk pożarów na obszarze Puszczy Amazońskiej - największego kompleksu lasów tropikalnych na naszej planecie. Było tych pożarów o 61 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

„Kiedy wylesianie osiąga 25 proc. obszaru puszczy tropikalnej zaczyna ona wchodzić w fazę autodestrukcji” – ostrzegł Sarney. (PAP)

ik/ jm/

Brazylia/Ekspert: lasy Amazonii na progu autodestrukcji

Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota

Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota – to było hasło przewodnie tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu, 8-10 września 2020. Międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych Europy Środkowo-Wschodniej było okazją do wymiany opinii na temat bezpieczeństwa, perspektyw rozwoju gospodarczego, współczesnych i przyszłych wyzwań.

Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota

Budujemy stację referencyjną na Pradze-Południe

Przy ul. Grochowskiej, na wysokości ul. Kickiego, pojawiła się referencyjna stacja monitoringu jakości powietrza. Urządzenie zlokalizowane przy ruchliwej ulicy będzie mierzyć stężenia pyłów PM10 i PM2,5 oraz tlenków azotu. Wyniki będą dostępne już jesienią, na stronie Warszawskiego Indeksu Powietrza, po zakończeniu testów.

Budujemy stację referencyjną na Pradze-Południe

MAP: Wicepremier Jacek Sasin: budujemy koncern multienergetyczny (komunikat)

MAP informuje: Dziś robimy dwa wielkie kroki w kierunku konsolidacji polskich firm energetycznych, które nie tylko będą się lepiej rozwijać ale i konkurować na rynku globalnym. Polsce zapewnią stabilizację dostaw i bezpieczeństwo energetyczne – powiedział wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji prasowej dotyczącej projektów rozwojowych PKN Orlen.

MAP: Wicepremier Jacek Sasin: budujemy koncern multienergetyczny (komunikat)

Kąśliwe, ostre pióro spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, bo ludzie potrzebują bezkompromisowych gazet redagowanych przez niepokornych dziennikarzy. Informator Mazowsza, którego Wydawcą jest firma GR, nie zostawiało suchej nitki na tych, którzy szkodzili lokalnej społeczności. Mocne środki wyrazu i jednoznaczne tezy, szybko stały się znakiem rozpoznawczym gazety.
Naszym hasłem reklamowym jest : „My postaramy się dowieść prawdy”.