Program 300 plus – złożysz wniosek bez umówienia wizyty

Od 3 sierpnia mieszkańcy Ursynowa złożą wnioski w ramach programu „Dobry Start” (tzw. 300 plus) nie tylko elektronicznie, ale także osobiście. Urząd Dzielnicy wyznaczył do tego celu oddzielne stanowisko obsługi – wejście od strony ul. I. Gandhi. Wnioski będą przyjmowane bez wcześniejszego umówienia wizyty. W ten sam sposób będzie można składać wnioski o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Od 1 lipca do 30 listopada trwa nabór wniosków w ramach programu „Dobry Start” na okres zasiłkowy 2020/2021. Do końca lipca wnioski były przyjmowane jedynie drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia, a także Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Dotychczas do Urzędu Dzielnicy Ursynów wpłynęło ponad 6000 wniosków, a pierwsza wypłata świadczenia nastąpiła 28 lipca.  Kolejna planowana jest na 27 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Od 3 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) rozpocznie się przyjmowanie wniosków w formie tradycyjnej: osobiście lub za pośrednictwem poczty. Dla osób, które nie mają możliwości złożenia wniosku w formie elektronicznej, tak jak w roku ubiegłym Urząd Dzielnicy Ursynów przygotuje stanowisko, na którym z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego będą mogły wnioskować o świadczenie w wersji papierowej.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną.

Aby świadczenie z programu „Dobry Start” nie przepadło, wnioski należy złożyć najpóźniej do 30 listopada 2020 r. Świadczenie wychowawcze 500+ przyznane na podstawie wniosków złożonych od lipca 2019 r. obowiązuje do 31 maja 2021 roku, o ile sytuacja rodzinna nie uległa zmianie. Kolejny nabór wniosków w ramach programu 500+ rozpocznie się  1 lutego 2021 r.

Więcej o programie „Dobry start” oraz innych świadczeniach TU.

Wydział Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *