„Przejazd Świeczkowy” szlakiem bohaterskiej Woli

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na tradycyjny rowerowy „Przejazd Świeczkowy” śladami walk powstańczych. Rowerzyści spotkają się na wspólnym przejeździe już po raz 13.,  w rocznicę wybuchu powstania.

Uczestnicy – jak co roku – zabiorą ze sobą świeczki i zapałki, by zostawić płomień pamięci na mogiłach powstańczych i innych miejscach pamięci, związanych z Powstaniem Warszawskim. W geście solidarności z bohaterskimi powstańcami będą mieli powstańcze opaski i narodowe flagi. Jak piszą organizatorzy z Kolonii Wawelberga Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół oraz Wolskiego Centrum Kultury: – To jest dzień, godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nieważne.

W poprzednich edycjach przejechali  już ulicami Targówka, Pragi Północ, Śródmieścia, Woli, Mokotowa i Ochoty. Odkrywając miejsca nieznane i zapomniane, gdzie dociera niewiele osób.

W tym roku rowerzyści pojadą szlakiem bohaterskiej Woli, a o historii mijanych miejsc opowiedzą społecznicy.

Program „13 Przejazdu Świeczkowego”, 1 sierpnia 2020:

16.30 – spotkanie na Rondzie Zgrupowania AK Radosław, na wysokości ul. Młocińskiej, przygotowanie oprawy okolicznościowej.

17.00 – minuta ciszy

17.20 start „11 Przejazdu Świeczkowego” szlakiem bohaterskiej Woli

20.00 – zakończenie imprezy w Otwartej Kolonii przy ul. Górczewskiej 15

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/715364539024403/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *