Indonezja/ Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 100 tys.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w Indonezji przekroczyła 100 tys., najwięcej w Azji Południowo-Wschodniej. Prezydent Joko Widodo wezwał urzędników zajmujących się epidemią do utrzymania „atmosfery kryzysu”.

„Nie możemy się poddać” – powiedział Widodo w poniedziałek. “Atmosfera kryzysu zdrowotnego musi być utrzymana, dopóki szczepionka nie będzie dostępna i będzie można ją skutecznie zastosować” – podkreślił.

Ministerstwo zdrowia zgłosiło w poniedziałek 1525 nowych przypadków zakażenia i 57 zgonów, co zwiększyło całkowitą liczbę infekcji do 100 303, a zgonów – do 4 838. Agencje zwracają uwagę, że w tym liczącym niemal 270 mln mieszkańców kraju przeprowadzono zaledwie 800 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.

W przeciwieństwie do niektórych sąsiednich państw, w Indonezji nie wprowadzono całkowitej blokady, chociaż niektóre regiony wprowadziły ograniczenia.

W ramach otwierania gospodarki popularna wśród zagranicznych turystów wyspa Bali planuje zezwolić obcokrajowcom na przyjazd od 11 września.

Prezydent oznajmił w tym miesiącu, że szczyt epidemii koronawirusa ma nastąpić dopiero w sierpniu lub wrześniu.

Z kolei szef krajowej grupy zadaniowej ds. Covid-19, Doni Monardo, przyznał, że rząd nadal nie jest w stanie przewidzieć szczytu pandemii. “Widząc wahania krzywej (zachorowań), są obszary, w których liczba przypadków spadła, a w niektórych wzrosła” – dodał.

Indonezyjska państwowa firma farmaceutyczna Bio Farma i chiński Sinovac nawiązały współpracę w zakresie szczepionek i w przyszłym miesiącu przeprowadzą trzecią fazę testów klinicznych w tym kraju.(PAP)

baj/ mal/

zdjecie portal pixabay autor: olgalionart

PAP SA

Copyright © Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *