W czerwcu z usług Lotniska Chopina skorzystało o 97,4 proc. pasażerów mniej niż rok wcześniej

W czerwcu z usług Lotniska Chopina w Warszawie skorzystało o 97,4 proc. mniej pasażerów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformował we wtorek port.

Jak wskazano we wtorkowym komunikacie, w czerwcu na Lotnisku Chopina wykonano 1,2 tys. pasażerskich operacji lotniczych (spadek o 92,4 proc.), a z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 46 tys. pasażerów – o 97,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przypomniano, że w czerwcu br. uruchomiono dwa nowe kierunki: Turku i Teneryfa, oba realizowane przez linię Wizz Air.

Z informacji wynika, że od początku 2020 r. w ruchu międzynarodowym obsłużono 2,842 mln osób (spadek o 63,4 proc.), zaś w krajowym 334 tys. (spadek o 60,1 proc.). “Z ruchu tradycyjnego skorzystało 2,328 mln pasażerów (spadek o 63 proc.), z nisko kosztowego 515 tys. (spadek o 64,9 proc.), a z czarterowego 333 tys. (spadek o 60,8 proc.)” – wskazano.

Większość pasażerów (56,9 proc.) podróżowała w strefie Schengen, a 43,1 proc. wybrało kierunki w strefie Non-Schengen – dodano.

Jak wskazano, przewóz ładunków na pokładach wszystkich statków powietrznych wyniósł od początku roku 36 641 ton, co oznacza spadek o 18 proc.; a przewóz poczty – wyniósł 3 196 ton (spadek o 60,4 proc.). (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ mhr/

zdjęcie portal pixabay autor: markusspiske

PAP SA

Copyright ©Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *