Warszawa w kwiatach i zieleni – zgłoś swój balkon na konkurs

Już tylko do piątku, 3 lipca, można zgłaszać swoje ogrody, balkony czy ukwiecone okna do rywalizacji o miano najpiękniejszego w stolicy w ramach 37. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.

Podlewanie, wyrywanie chwastów i pielęgnacja – warszawiacy dbają o nienaganny wygląd swoich kwiatów, krzewów i drzew. Roślinne zakątki, zgłoszone w Konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni”, mogą zyskać tytuł najpiękniejszego ogródka, balkonu czy ukwieconego parapetu w stolicy. Wspólne starania, prace ogrodowe i ulewne deszcze sprawiły, że roślinność Warszawy jest w tym sezonie niezwykle bujna.

Epidemia ograniczyła wspólne spotkania i wymianę ogrodniczych doświadczeń – jednak wierni fani konkursu są aktywni w Internecie. Warszawskie Warsztaty Ogrodnicze, Zielona Warszawa TV, Roślinna Linia Pomocnicza – to aktywności, z których mogli skorzystać wszyscy pasjonaci natury. Z kolei w związku z nową, wprowadzoną w tym roku kategorią „ogród eko/ogród nowoczesny” zostały przeprowadzone dwie akcje ekologiczne na Facebooku: „Cała Warszawa walczy z suszą” i „Warszawa w kwiatach dla pszczół”, w które mieszkańcy stolicy chętnie się zaangażowali, propagując inicjatywy wśród swoich znajomych.

Wieloletnia tradycja

Stołeczne ogródki i ukwiecone okna walczą o miano najpiękniejszego już od lat 70., dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Tradycja ta wywodzi się jeszcze z czasów prezydentury Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazieleniania stolicy. Konkurs ewoluował w najpiękniejszy i największy w Polsce festiwal zieleni i ekologii, który aktywizuje ludzi do dbania o roślinność, pomaga w rozpoczęciu przygody z ogrodnictwem i wspiera proekologiczne działania. Zgłoszenia do 37. edycji przyjmowane są do piątku, 3 lipca br.

Więcej informacji o akcjach, Konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.warszawawkwiatach.pl, jak również na profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku i Instagramie.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, współorganizator Towarzystwo

Przyjaciół Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *