Liga hiszpańska – Valencia zwolniła trenera Celadesa

Trener Albert Celades został zwolniony z Valencii, spisującej się coraz gorzej w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej. Do końca sezonu zastąpi go Salvador Gonzalez “Voro”, który już kilka raz obejmował tymczasowo funkcję szkoleniowca tego zespołu.

W ostatnich dwóch meczach “Nietoperze”, mimo teoretycznie dość mocnego składu, nie zdobyły żadnego punktu ani bramki – przegrały 0:1 z SD Eibar i 0:2 z Villarreal CF.

Pod wodzą 44-letniego Celadesa drużyna wprawdzie awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale tam okazała się słabsza od Atalanty Bergamo, przegrywając oba mecze – na wyjeździe 1:4 i u siebie 3:4.

Na krajowym podwórku Valencii też szło coraz gorzej. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zdobyła tylko cztery punkty w pięciu meczach.

Obecnie “Nietoperze” zajmują ósme miejsce w tabeli. Łącznie w 32 spotkaniach sezonu Primera Division drużyna zdobyła 46 punktów. Do ostatniej lokaty dającej prawo gry w Lidze Mistrzów (czyli czwartej) traci osiem punktów.

Celades pracował w Valencii od września 2019 roku, gdy zastąpił lubianego i cenionego przez kibiców Marcelino Garcię Torala (zwanego Marcelino), który doprowadził drużynę m.in. do triumfu w Pucharze Hiszpanii w 2019 roku. (PAP)

bia/ co/

zdjęcie:

Tytuł SPAIN SOCCER LALIGA
Autor PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ

PAP SA

Copyright © Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *