Wielkopolskie/ W lipcu LOT uruchomi 11 wakacyjnych połączeń z Poznania

11 wakacyjnych połączeń z Poznania m.in. do Hiszpanii, Grecji, Czarnogóry, Bułgarii czy Chorwacji, uruchomią w lipcu PLL LOT – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy poznańskiego portu lotniczego Ławica Błażej Patryn.

Jak podał Patryn, w lipcu w Poznaniu zacznie działać sezonowa baza PLL LOT dla samolotu Embraer 195. „Od 3 lipca uruchomionych będzie 11 wakacyjnych kierunków” – powiedział.

Przewoźnik zapowiedział po dwa loty w tygodniu z Poznania na lotniska: Rzym-Fiumicino, Barcelona-El Prat i Korfu. Raz w tygodniu LOT będzie obsługiwał połączenia do portów: Heraklion, Kavala, Burgas, Dubrownik, Split, Palma de Mallorca, Zakynthos, Podgorica. Oferta dotyczy okresu od 3 lipca do końca sierpnia.

Patryn przyznał, że decyzja narodowego przewoźnika o uruchomieniu 11 połączeń z Poznania była zaskakująca. „Tak naprawdę LOT obsługiwał przez lata tylko połączenie do Warszawy” – powiedział.

Dodał, że w lipcu poznańskie lotnisko, oprócz nowych połączeń LOT, będzie obsługiwać łącznie 26 kierunków w 17 krajach oferowanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair i Lufthansa. „Mówimy tu o regularnych połączeniach. Możliwe, że za chwilę będą dochodzić nowe, czyli siatka połączeń będzie odnawiana. Wszystko zależy od przewoźników” – powiedział.

Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze jak w najbliższe wakacje z poznańskiej Ławicy będą latać linie czarterowe.

W 2019 r. Port Lotniczy Poznań-Ławica obsłużył prawie 2,4 mln pasażerów, niemal o 3 proc. więcej niż zakładał plan władz lotniska. Według danych portu, w latach 2017-2019 Ławica zanotowała wzrost ruchu lotniczego sięgający 12,7 proc. W 2020 r. wielkopolskie lotnisko miało obsługiwać łącznie 79 tras, w tym osiem nowych kierunków czarterowych. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mmu/

zdjęcie portal pixabay autor: bilaleldaou

PAP SA

Copyright © Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *