Gwatemala/ W jednej z gmin wybrano Miss Pandemii

W gwatemalskiej gminie Santa Catarina Mita Jutiapa, położonej 150 km od miasta Gwatemala, stolicy kraju, zorganizowano wybory Miss Pandemii. Walczące o tytuł w nielegalnym konkursie piękności konkurentki występowały na scenie bez masek ochronnych.

Choć Gwatemala od marca walczy z koronawirusem, a w kraju zmarło już prawie 600 osób, to zagrożenie epidemią nie powstrzymało gminy Santa Catarina Mita Jutiapa przed organizacją konkursu piękności.

Wprawdzie w rywalizacji wzięły udział zaledwie trzy mieszkanki gwatemalskiej gminy, ale – jak twierdzi powołujący się na lokalne media dziennik “El Mundo” – istniało wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem.

We wtorkowym wydaniu “El Mundo” powołał się na nagranie wideo z wyboru “Miss Pandemii”, jak nieformalnie nazwano konkurs, zarejestrowane przez jednego z gwatemalskich dziennikarzy biorących udział w wydarzeniu.

“Żadna z trzech uczestniczek konkursu nie miała założonej maski ochronnej, a podczas tego wydarzenia nie przestrzegano dystansu społecznego” – napisał “El Mundo”, przypominając o wciąż obowiązujących w Gwatemali obostrzeniach związanych z epidemią SARS-CoV-2.

Gazeta przypomina, że w ostatnich dniach w internecie krążyły filmy z masowego, a zarazem nielegalnego przyjęcia w jednym z gwatemalskich sklepów. Jego uczestnicy nie tylko nie przestrzegali dystansu społecznego, ale m.in. pili alkohol z tej samej butelki, obściskiwali się, a także tańczyli bez masek ochronnych.

Do środy w Gwatemali na Covid-19 zmarły łącznie 582 osoby, a zakażonych koronawirusem zostało 14 540.

W środę minister spraw zagranicznych Hiszpanii Arancha Gonzalez Laya stwierdziła w jednym z wywiadów, że rząd tego kraju rozważa wprowadzenie ograniczeń dla obywateli niektórych państw Ameryki Łacińskiej, w których występują liczne przypadki zachorowań na Covid-19. (PAP)

zat/ kib/

zdjecie portal pixabay autor: israeldavid76

PAP SA

Copyright ©Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *