Turcja/ Ponad 150 tys. zakażeń koronawirusem

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Turcji wzrosła w ciągu minionej doby o 1 158, do 150 593 – poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia. Turcja zajmuje 9. miejsce w świecie pod względem liczby zakażonych SARS-CoV-2.

W sumie z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w Turcji 4 171 osób, w tym 31 w ciągu ostatniej doby, najmniej od końca marca; 111 577 osób wyzdrowiało. W kraju przeprowadzono łącznie ponad 1,6 mln testów.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział wprowadzenie od 23 maja do 26 maja kolejnej 4-dniowej kwarantanny, aby nie dochodziło do kolejnych zakażeń w okresie święta dziękczynienia Eid al-Fitr (Id al-Fitr), kończącego ramadan.

O ile poprzednia czterodniowa kwarantanna w ubiegłym tygodniu obowiązywała w 31 prowincjach kraju, o tyle obecna zatrzyma w domach mieszkańców wszystkich 81 prowincji.

Występując po spotkaniu członków rządu, Erdogan poinformował, że szkoły nie będą otwarte do końca roku szkolnego, a nauka będzie wznowiona we wrześniu.

Jednocześnie zapowiedział, że w meczetach będzie można się modlić 29 maja, w piątek dwa razy – w południe i po południu, z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.

Zakaz podróżowania z i do 15 głównych miast kraju, w tym Stambułu, został przedłużony o kolejne 15 dni.

Erdogan poinformował również, że areszt domowy dla 60 tys. więźniów, którzy zostali wypuszczeni w więzień w związku z koronawirusem, zostanie przedłużony o dwa miesiące. (PAP)

jo/ kar/

zdjęcie: Emrullah Bolat@photorafci

Zamieszczone na stronach internetowych portalu imazowsza.eu materiały sygnowane skrótem “PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez portal imazowsza.eu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *