Druga stacja pogotowia w Szpitalu Południowym?

Na terenie budowy Szpitala Południowego odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone możliwości pozyskania w tej lokalizacji pomieszczeń przeznaczonych dla zespołów ratownictwa medycznego. Władze dzielnicy zabiegają o to, żeby pogotowie zyskało drugą siedzibę na Ursynowie.  

Robocze spotkanie odbyło się z inicjatywy Zastępcy Burmistrza, Jakuba Berenta. Poza przedstawicielem zarządu dzielnicy uczestniczyli w nim: Karolina Mioduszewska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, Ewa Więckowska, prezes spółki odpowiedzialnej za uruchomienie Szpitala Południowego oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie.

– Kilka miesięcy temu, w związku z nieoczekiwanym wypowiedzeniem przez spółdzielnię mieszkaniową umowy najmu zawartej ze stacją pogotowia na lokal przy ulicy Jastrzębowskiego, złożyliśmy dwie deklaracje. Jedną – że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ratownicy medyczni pozostali w dotychczasowej siedzibie. I drugą – że poszukamy dla pogotowia alternatywnej lokalizacji.  Takie rozwiązanie skróci czas dojazdu do pacjentów zamieszkujących południe Ursynowa, zmniejszy ryzyko niespodzianek takich jak ta, którą zafundowała nam spółdzielnia, a także pozwoli zapewnić ratownikom lepsze warunki pracy – mówi Jakub Berent.

Przypomnijmy, że w efekcie rozmów, w których uczestniczyły władze dzielnicy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Stokłosy” w październiku ubiegłego roku odstąpiła od zamiaru wypowiedzenia umowy najmu i porozumiała się z „Meditransem” w sprawie dalszego funkcjonowania pogotowia przy ulicy Jastrzębowskiego.

– Dzisiejsze spotkanie to realizacja drugiej deklaracji, którą wówczas złożyliśmy. Szpital Południowy wydaje się naturalną lokalizacją dla nowej stacji pogotowia na Ursynowie. Cieszę się, że gospodarze szpitala przy naszym skromnym zaangażowaniu podjęli rozmowy z „Meditransem”, które – miejmy nadzieję – zaowocują przeprowadzką dwóch zespołów ratowniczych z Jastrzębowskiego do nowego obiektu powstającego przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Ghandi – dodaje Berent.

Kolejnym krokiem do powstania drugiej stacji pogotowia ratunkowego na Ursynowie jest ustalenie szczegółów technicznych ewentualnego funkcjonowania ratowników z „Meditransu” w pomieszczeniach udostępnianych przez Szpital Południowy. Jeżeli rozmowy się powiodą, pogotowie będzie mogło rozpocząć działalność w nowej siedzibie jeszcze przed pełnym wyposażeniem i otwarciem szpitala.

Wydział Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *