Jak być bezpiecznym na drodze?

Dziś w Przedszkolu nr 55 im. Polskich Podróżników przy ul. Cybisa 1 odbyły się zajęcia „Bezpieczne Ferie 2020 – jak być bezpiecznym na drodze”. Spotkanie dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy prowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. Ze środków Urzędu Dzielnicy zakupiono profesjonalne mini miasteczko ruchu drogowego. Zestaw zawiera maty imitujące pas jezdni, znaki drogowe i w pełni funkcjonalny sygnalizator świetlny.

– Wspólnie z policją podnosimy jakość edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Zakupiony przez dzielnicę zestaw edukacyjny pozwoli poprzez zabawę nauczyć dzieci podstawowych umiejętności niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miasta – mówi Zastępca Burmistrza Bartosz Dominiak.

W trakcie zajęć policjanci udzielali dzieciom niezbędnych wyjaśnień dotyczących przepisów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci mogły przećwiczyć przejścia przez pasy w różnych warunkach drogowych.  Uczestnictwo w takich symulacjach ma uchronić przed popełnianiem błędów i nauczyć praktycznych umiejętności związanych z poruszaniem się na drodze. Mini miasteczko ruchu drogowego zostało przekazane policjantom z ursynowskiego komisariatu, będzie stanowiło pomoc dydaktyczną w czasie kolejnych spotkań w placówkach edukacyjnych na terenie Ursynowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *