Świat Multimediów

W dwudziestym pierwszym wieku nie jest niczym niezwykłym kolejne urządzenie, którego celem jest pomoc w udogodnieniu naszego ludzkiego życia. Przeglądając portale społecznościowe, czytając gazety czy chodząc po sklepach, możemy napotkać na najnowsze cuda techniki.

Pojawia się jednak pytanie: czy te cudeńka ułatwiają nam jedynie życie? A może mają też inne zastosowanie lub działanie, które niekoniecznie jest korzystne dla człowieka?

Wydawać by się mogło, że wszystkie wynalazki są korzystne dla rodzaju ludzkiego, jednak to tylko pozór, gdyż pod powierzchnią ukryta jest maleńka rysa. Ta skaza dotyczy gatunku ludzkiego. Człowiek coraz częściej zostaje zastąpiony maszynami.

Oczywiście nie można pominąć takich wynalazków jak pralka, zmywarka czy komputer, ale istnieją wynalazki, które, mimo tego, że przyczyniają się do wzrostu produkcyjności, zastępują człowieka – mowa w tej chwili o wielkich, przemysłowych maszynach-robotach.

Ponadto ostatnio w mediach zawrzało na temat drukarki 3D, która być może będzie zdolna produkować sztuczne narządy. Wszelkiego rodzaju badacze postawili sobie następujące pytanie: czy człowiek posiadający protezę lub sztuczne narządu, dalej pozostaje człowiekiem? A może jego człowieczeństwo jest rozpatrywane jedynie w skali procentowej? A może to właśnie jest rozwiązanie przyszłościowe – człowiek-hybryda (wymieniający stare narządy na nowe)?